EL Lada!

Sausio mėnuo Avtovaz prasidėjo gamybinės linijos modernizavimu, o netrukus Lada pateikė ilgai lauktą naujieną - EL Lada. 

Tai ne pirmas Lada elektromobilis. Dar aštuntam dešimtmetyje Lada buvo sukūrusi daugiau nei 10 eksperimentinių elektra varomų automobilių apie kuriuos mes rašysime artimiausiu laiku.

Proga pirmiems pabandyti naują produktą buvo suteikta Lada atstovams ir jų klientams Rusijos Europinėje dalyje, į kurią ir yra labiau orientuotas šis automobilis. Jau dabar yra išsiųsta 30 vienetų iš planuojamų 60 patikros testams atlikti. Išmėginti automobilį galės kiekvienas turintis galiojantį vairuotojo pažymėjimą bei iš anksto užsiregistruodamas.

Kūrėjai tikina, jog šis modelis neliks nepastebėtu ir susilauk kompanijų bei privačių asmenų dėmesio. Prielaida grindžiama tuo, jog automobilis sudomins žmones gyvenančius bei turinčius verslą kurortuose bei zonose kuriose ribojamas automobilių eismas dėl padidintos taršos. Šiuo metu yra pasirašyta ir pirmoji sutartis tarp Avtovaz ir miesto- kurorto Kislovodsk.

 

Kislovodską balandžio mėnesį turi pasiekti 100 vienetų El Lada automobilių kurie pakeis senus TAXI. Taip tikimasi kurorte sumažinti taršą bei triukšmingumą. Miestą pasieks ne tik automobiliai, bet ir visa jų aptarnavimo infrastruktūra bei įkrovimo stotelės.

EL Lada - elektromobilis sukurtas pasinaudojus pirmos kartos Lada Kalina universalo platforma. Automobilis gali pasiekti 130km/h greitį, o su pilnai pakrautais akumuliatoriais sugeba nuvažiuoti 140 kilometrų. Pilnas akumuliatorių pakrovimas užtrunka nuo 8 iki 10 valandų, o naudojant specialią krovimo stotelę pakrovimas galimas per 80 minučių.

 Automobilio transmisija bei elektromotoras sukurti Avtovaz biuro, valdymo blokas - Šveicarų kompanijos MES, o akumuliatorių kilmės šalis - Kinija.

Parengė: Šarūnas